Samsung Note 5’de Sıklıkla Karşılaştığımız Arızalar

1 Puan2 Puan3 Puan4 Puan5 Puan (Henüz oy verilmemiş)
Loading...
Samsung Note 5 Arızaları
Samsung Note 5 Arızaları

Samsung Note 5 tasarımıyla dikkat çeken ve şimdilik note serisinin en son modeli, Tamir Dünyası samsung cep telefonu teknik servisimizede sıklıkla gelen note5 te genel olarak karşılaştığımız ve sıklıkla tamir ettiğimiz arızaları paylaşacağız.

1-Note 5 Ekran Kırılması ve Değişimi

Samsung NOTE 5 telefonunuz düşürdüyseniz, düşme sonucu ekranın da mürekkeplenme, çizikler, dokunma kaybı ya da tamamen ekran görüntüsü siyahsa komple ekran değişimi sağlamanız gerekmektedir. NOTE 5 Ekran Değişim Ücreti – 950 TL dir.

2-Note 5 Ön Cam Değişimi

NOTE 5 cihazınızın ekranın da görüntü varsa dokunmatik çalışır durumdaysa, Orjinal ekranınızın üzerinde ki hiçbir elektronik bağlantısı olmayan cam kırıldığı için ön cam değişimi yeterli olacaktır. Galaxy NOTE 5 Ön Cam Değişimi 349 TL dir.

3- S Pen yani Note 5 kalem arızası ve S Pen Kalemi ters takma ile oluşacak sorunlar

NOTE 5 S PEN
NOTE 5 S PEN

NOTE 5 cihazların da en yaygın sorunlardan birisi de S Pen yani kalem arızasıdır. Kullanılan note 5 kalemi yuvasına ters olarak takıldığın da içinde ki mekanizmaya zarar vermektedir. Yuvada ki mekanizma bozulduğu zaman note 5 kalem giriş-çıkışlarını algılamıyor ve S Pen Özellikleri kullanılamaz hale gelmektedir. NOTE 5 Kalem sorununuzu servisimiz de hızlı ve uygun bir şekilde çözebilirsiniz.

4- Şarj arızası

NOTE 5 ŞARJ SOKET DEĞİŞİMİ
NOTE 5 ŞARJ SOKET DEĞİŞİMİ

Mobil cihazınız şarj olmuyorsa, pil ömrünüz gün geçtikçe kısalıyorsa servisimize gelerek NOTE 5 Bataryanızı ve Şarj Soket Değişimi sağlayabilirsiniz. Soket arızası için ‘ Samsung Note 5 Şarj Soketi Değişimi ‘ yazımızı okuyabilirsiniz.

5- Donma arızası

Mobil cihazları sıklıkla kullandığımız için zaman geçtikçe donma-kasma sorunlar ile de karşılaşıyoruz. NOTE 5’in yaygın sorunlarından birisi de cihazın donma sorunudur. Peki Note 5 cihazınızın bu sorununun önüne nasıl geçebilirsiniz? İşte cevabı;

  • Aynı anda birkaç işlemi birlikte gerçekleştirmeyin. Siz farkında olmasanız da telefonunuzun arka planın da sizin kapattım sandığınız işlemleri hale gerçekleştirmektedir.
  • Kullanmadığınız uygulamaları kaldırın ve kaldırdığınız uygulamalara ait dosyaların telefonunuzdan silindiğine emin olun.
  • Uygulamalardan çkış yaptıktan sonra, görev yöneticinizden de bu işlemleri sonlandırırsanız cihazınızın ısınma ve donmasının önüne geçmiş olursunuz.

6- NOTE 5 Kart ve Simlock arızası

Samsung Note 5 cihazınız yurt dışından getirdiyseniz Simlock arızası ile karşılaşmanız normal. Cihazınız simlock istiyorsa teknik servisimize gelerek bu sorunu çözebilirsiniz. NOTE 5 Simlock Açılımı yazımızı okuyarak detaylı bilgi alabilirsiniz.

Galaxy NOTE 5 cihaz arızanız varsa aşağıda ki iletişim bilgilerimizden, arıza ve çözümü için bilgi edinebilirsiniz.

Samsung Galaxy Note 5
Samsung Galaxy Note 5

Mobil cihazınız NOTE 5’in arızasını bilmiyorsanız, Tamir Dünyası uzman ekipleri tarafından ücretsiz olarak arıza tespiti yapılmaktadır. Arıza tespiti yapıldıktan sonra onayınızla birlikte cihazınızın onarımı gerçekleşiyor ve en kısa zamanda yepyeni haliyle size teslim ediliyor. Cihazınız onarımda iken durumunu tamirdunyasi.com.tr sitemizden servis numaranızı girerek kontrol edebilirsiniz.

İstanbul içinde Kaliteli, güvenilir ve hızlı Cep Telefon Servisi arıyorsanız doğru yerdesiniz.

Avrupa Yakası Bakırköy Adres – Kartaltepe mahallesi, İncirli Caddesi, Akbulut İş Merkezi, No:6/56 Giriş Kat Bakırköy.

Anadolu Yakası Kartal Adres – Kordonboyu Mahallesi, Ankara Caddesi, Hamam Sokak, No:30 Kartal.

Mobil cihazınız bozulduysa ve il dışında iseniz anlaşmalı olduğumuz YURTİÇİ KARGO ile bize ücretsiz gönderim sağlayabilirsiniz. Anlaşmalı  Kargo Kodumuz – 265396767 .

Detaylı bilgi için müşteri temsilcimizle iletişime geçmeniz yeterlidir.